یکشنبه 31 تیر 1403

تاریخ انتشار : سه شنبه-18 مهر

کسب موفقیت مرکز آزمون مهارت پژوهشکده ارزیابی کیفیت و سامانه های مدیریت در ارزیابی مراقبتی مرکز ملی تایید صلاحیت ایران

مرکز آزمون مهارت پژوهشکده ارزیابی کیفیت و سامانه های مدیریت در ارزیابی مراقبتی مرکز ملی تایید صلاحیت ایران بر اساس استاندارد ISO/IEC 17043 بدون عدم انطباق موفق به تمدید گواهینامه تایید صلاحیت خود برای هر 11 دامنه گواهینامه گردید.

این ارزیابی در تاریخ 15 و 16 مهر 1402 توسط یک تیم هشت نفره از ارزیابان حرفه ای و متخصص مرکز ملی تایید صلاحیت ایران انجام شد و در پایان دو روز ارزیابی، این مرکز موفق گردید بدون عدم انطباق، گواهینامه تایید صلاحیت خود را تمدید نماید. بر اساس این ارزیابی، صلاحیت مرکز آزمون مهارت برای برگزاری آزمون های مهارت در یازده دامنه در زمینه های میکروبیولوژی (جستجو و شمارش میکروارگانیسم ها)، باقیمانده سموم قارچی (مایکوتوکسین ها) و آلاینده های مواد غذایی (فلزات سنگین) در خوراک انسان و دام، خواص فیزیکی و شیمیایی شامپو، خواص مکانیکی پلاستیک ها، فرآورده های لبنی، نوشیدنی ها، غلات و فرآورده های آن، فرآورده های نفتی و سیم و کابل (آزمون الکتریکی هادی و آزمون های ابعادی و خواص مکانیکی روکش) بر اساس استاندارد ISO/IEC 17043 تمدید شد.

مطابق نظر تیم ارزیابی، تعهد به سیستم مدیریت کیفیت و اهتمام مدیریت به تامین منابع و امکانات لازم جهت بهبود مستمر در اجرای آزمون های مهارت، و همچنین دانش فنی و تخصصی کارکنان مرکز آزمون مهارت پژوهشکده ارزیابی کیفیت و سامانه های مدیریت، از نقاط قوت این مرکز می باشد.

تاریخ انتشار : سه شنبه - 4 مهر

اجرای آزمون مهارت «سیم و کابل – خواص مکانیکی روکش» در مرکز آزمون مهارت و تولید مواد مرجع پژوهشکده ارزیابی کیفیت و سامانه های مدیریت پژوهشگاه استاندارد

مرکز آزمون مهارت و تولید مواد مرجع پژوهشگاه استاندارد برگزاری آزمون مهارت با عنوان «سیم و کابل – خواص مکانیکی روکش» با کد EL-04 را در برنامه اجرایی آبان ماه سال 1402 قرار داده است. در این آزمون مهارت عملکرد آزمایشگاه های فعال سطح کشور در زمینه سیم و کابل براساس 5 اندازه ده «استقامت کششی روکش قبل از کهنگی، درصد ازدیاد طول در نقطه پارگی روکش قبل از کهنگی، استقامت کششی روکش بعد از کهنگی، درصد ازدیاد طول در نقطه پارگی روکش بعد از کهنگی و تلفات جرم روکش» مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

این آزمون مهارت چهارمین آزمون مهارت در زمینه سیم و کابل است که در مرکز آزمون مهارت و تولید مواد مرجع پژوهشگاه استاندارد در راستای تکلیف سازمان ملی استاندارد ایران جهت نظارت بر عملکرد آزمایشگاه ها، برگزار می گردد و نتایج آن نیز به سازمان ملی استاندارد ایران، ارائه خواهد شد.

امکان ثبت نام متقاضیان در این آزمون تا تاریخ 30 مهر 1402 فراهم می باشد و کلیه متقاضیان می توانند از قسمت سامانه مرکز آزمون مهارت اقدام به ثبت نام نمایند.

تاریخ انتشار : سه شنبه - 4 مهر

فراخوان ثبت نام در آزمون مهارت «سیم و کابل – خواص مکانیکی روکش»

به اطلاع آزمایشگاه‌های فعال در صنایع سیم و کابل می‌رساند، برگزاری آزمون مهارت «سیم و کابل – خواص مکانیکی روکش» با کد EL-04 در برنامه آبان ماه سال 1402 مرکز آزمون مهارت و تولید مواد مرجع پژوهشگاه استاندارد، قرار داده شده ‌است.

با توجه به این که توزیع اقلام آزمون مهارت سیم و کابل در آبان ماه سال جاری صورت خواهد گرفت از آزمایشگاه هایی که قبلا ثبت نام خود را تکمیل نموده اند خواهشمند است آمادگی لازم به منظور مشارکت در این آزمون مهارت را داشته باشند همچنین از سایر متقاضیانی که تاکنون موفق به ثبت نام و اعلام آمادگی جهت مشارکت در این آزمون مهارت نشده اند می رساند که مهلت ثبت نام در این آزمون تا تاریخ 1402/07/30 تمدید گردیده است. متقاضیان می توانند جهت ثبت نام از طریق سامانه مرکز اقدام فرمایند.

کسب اطلاعات تکمیلی از طریق شماره های تماس زیر امکان پذیر می باشد:

تلفن: 8-32806031-026 داخلی 2786- 2716

تلفن های مستقیم: 32861068-026 و 32803892-026

تاریخ انتشار : دوشنبه- 5 دی ماه

تمدید مهلت ثبت نام در آزمون های مهارت

به اطلاع آزمایشگاه های متقاضی مشارکت در آزمون های مهارت مرکز آزمون مهارت استاندارد، می رساند مهلت ثبت نام در الگوهای آزمون مهارت با عناوین ذیل تمدید شده است لذا از کلیه متقاضیانی که تاکنون موفق به ثبت نام در این آزمون ها نشده اند، جهت ثبت نام دعوت به عمل می آید. آزمون های ردیف 1 تا 3 در زمستان 1401 و ردیف های 4 تا 6 در سال 1402 اجرا خواهند شد.

لازم به توضیح است اطلاع رسانی ثبت نام این الگوها قبلا انجام شده و این آگهی جهت ارائه فرصت به سایر متقاضیان که تاکنون موفق به ثبت نام نشده اند، ارائه شده است.

همچنین به استحضار می رساند نتایج این آزمون ها به معاونت ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران، ارائه خواهد شد.

جهت ثبت نام لازم است آزمایشگاه های متقاضی ضمن وارد کردن اطلاعات خود در سامانه مرکز جهت ثبت درخواست مشارکت در الگوی مورد نظر، اقدام نمایند.

عناوین آزمون های مهارت

 • فرآورده های آرایشی بهداشتی- خواص شیمیایی شامپو (با کد CO-03)
 • اندازه گیری آفلاتوکسین در آرد غلات (با کد FA-12)
 • سیم و کابل- خواص مکانیکی روکش (با کد EL-04)
 • میکروبیولوژی- جستجوی اشریشیاکلی (با کد MI-03)
 • فرآورده های لبنی- شیر (با کد FA-11)
 • روغن های خوراکی (با کد FA-14)

شماره تماس 8-32806031-026 داخلی 2786 و تلفن های مستقیم 32861231-026 و 32803892-026 پاسخگوی سوالات مشارکت کنندگان می باشد.

تاریخ انتشار : دوشنبه- 1 آذر

فراخوان ثبت نام آزمون های مهارت

به اطلاع آزمایشگاه های متقاضی مشارکت در آزمون های مهارت مرکز آزمون مهارت استاندارد، می رساند الگوهای آزمون مهارت با عناوین ذیل طراحی، خلاصه اطلاعات آن در سایت بارگذاری، و امکان ثبت نام در آن فراهم شده است. برای ثبت نام اولیه لازم است آزمایشگاه های متقاضی ضمن وارد کردن اطلاعات خود در سامانه مرکز جهت ثبت درخواست مشارکت در الگوی مورد نظر، اقدام نمایند. لازم به توضیح است این آزمون ها به سفارش معاونت ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران، برگزار می شود و نتایج آن به معاونت ارائه خواهد شد.

عناوین آزمون های مهارت

1-فرآورده های آرایشی بهداشتی- خواص شیمیایی شامپو (با کد CO-03)

2-فرآورده های لبنی- شیر (با کد FA-11)

3-اندازه گیری آفلاتوکسین در آرد غلات (با کد FA-12)

4-اندازه گیری فلزات سنگین در مواد غذایی (با کد FA-13)

5-روغن های خوراکی (با کد FA-14)

6-نوشیدنی ها- آزمون های شیمیایی آبمیوه (با کد FA-15)

7-غلات و فرآورده های آن - آرد گندم (با کد FA-16)

8-فرآورده های نفتی- روغن موتور (با کد CH-12)

9- سیم و کابل- خواص مکانیکی روکش (با کد EL-04)

10- میکروبیولوژی- جستجوی اشریشیاکلی (با کد MI-03)

شماره تماس 8-32806031-026 داخلی 2786 و تلفن های مستقیم 32861231-026 و 32803892-026 پاسخگوی سوالات مشارکت کنندگان می باشد.

تاریخ انتشار : یکشنبه -18 مهر 1400

فراخوان ثبت نام آزمون های مهارت

به اطلاع آزمایشگاه های متقاضی مشارکت در آزمون های مهارت مرکز آزمون مهارت استاندارد، می رساند الگوهای آزمون مهارت با عناوین ذیل طراحی، خلاصه اطلاعات آن در سایت بارگذاری، و امکان ثبت نام در آن فراهم شده است. برای ثبت نام اولیه لازم است آزمایشگاه های متقاضی ضمن وارد کردن اطلاعات خود در سامانه مرکز جهت ثبت درخواست مشارکت در الگوی مورد نظر، اقدام نمایند.

عناوین آزمون های مهارت

 • 1-فرآورده های آرایشی بهداشتی- خواص شیمیایی شامپو (با کد CO-03)
 • 2-فرآورده های لبنی- شیر فرادما (با کد FA-11)
 • 3-اندازه گیری آفلاتوکسین در آرد غلات (با کد FA-12)
 • 4-اندازه گیری فلزات سنگین در مواد غذایی (با کد FA-13)
 • 5-روغن های خوراکی (با کد FA-14)
 • 6-نوشیدنی ها- آزمون های شیمیایی آبمیوه (با کد FA-15)
 • 7-غلات و فرآورده های آن آرد گندم (با کد FA-16)
 • 8-فرآورده های نفتی- روغن موتور (با کد CH-12)
 • 9-آزمون مهارت سیم و کابل (با کد EL-04)

تاریخ انتشار : چهارشنبه- 7مهر 1400

توزیع اقلام آزمون مهارت پلاستیک ها - کشش

به اطلاع مشارکت کنندگان محترم آزمون مهارت «خواص مکانیکی پلاستیک ها- کشش» با کد CH-11 می رساند ضمن پوزش از تاخیر ایجاد شده، ارسال اقلام در روز شنبه تاریخ 1400/07/17 از طریق پست، انجام خواهد شد. با توجه به اینکه دستورالعمل «دریافت اقلام و انجام آزمون» قبل از تاریخ مذکور، در سامانه بارگذاری می شود، خواهشمند است قبل از دریافت اقلام نسبت به مطالعه دستورالعمل و رفع ابهامات احتمالی، اقدام فرمایید.

همچنین با توجه به اینکه اقلام به آدرس و کدپستی درج شده در سامانه ارسال می شود، خواهشمند است با کنترل آن، از صحیح بودن آدرس و کدپستی اطمینان حاصل نموده و در صورت مغایرت، مراتب را به مرکز اطلاع دهید.

شماره تماس 8-32806031-026 داخلی 2786 و تلفن های مستقیم 32861231-026 و 32803892-026 پاسخگوی سوالات مشارکت کنندگان می باشد.

تاریخ انتشار : شنبه- 3 خرداماه 1399

اطلاع رسانی تقویم PT برای اجرا در سال 99

به اطلاع کلیه آزمایشگاه های متقاضی مشارکت در آزمون های مهارت می رساند که تقویم آزمون های مهارت سال 99 در سایت بارگذاری شد. آزمایشگاه های متقاضی می توانند از طریق ثبت نام اولیه در سامانه مرکز به آدرس PT.standard.ac.ir/portal برای شرکت در این آزمون ها اعلام آمادگی کنند. بدیهی است اطلاعات تکمیلی هر الگو، به تدریج در قالب فرم «اطلاعات الگو» از طریق همین سایت اطلاع رسانی شده و جهت طی مراحل بعدی ثبت نام با آزمایشگاه تماس حاصل خواهد شد.

همچنین امکان طراحی و اجرای الگوهای آزمون مهارت برای مشتریان وجود دارد. سازمان هایی که متقاضی اجرای آزمون مهارت در زمینه خاص برای آزمایشگاه های زیرمجموعه خود می باشند می توانند با اعلام گروه آزمایشی و اندازه ده های مورد نظر خود، با مرکز آزمون مهارت مکاتبه نمایند. مرکز پس از بررسی و امکان سنجی الگوهای پیشنهادی و توافقات دوجانبه، نسبت به طراحی و اجرای این الگوها اقدام خواهد کرد.

تاریخ انتشار : دوشنبه- 2 مهر ماه 1397

همکاری پژوهشکده سیستم‌های مدیریت کیفیت و بازرسی و شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی ایران

تفاهم نامه همکاری بین پژوهشکده سیستم‌ های مدیریت کیفیت و بازرسی پژوهشگاه استاندارد و شبکه آزمایشگاهی فناوری‌ های راهبردی ایران، در راستای ارتقای دانش علمی و فنی آزمایشگاه ها در حوزه ‌های مختلف فناوری و همچنین ارتقای کیفیت عملکرد آزمایشگاه ‌ها منعقد شد. از محورهای اصلی این تفاهم نامه همکاری در بهبود و ارتقای سطح کیفی آزمایشگاه ‌ها، از جمله برگزاری آزمون مهارت است.
در همین راستا مقرر شد پژوهشکده سیستم ها نسبت به طراحی و اجرای آزمون های مهارت براساس پیشنهاد و نیاز شبکه آزمایشگاهی اقدام نماید و شبکه آزمایشگاهی نیز در زمینه علمی و فنی در اجرای آزمون های مهارت همکاری نموده و با حمایت های مادی و معنوی زمینه ترغیب آزمایشگاه ها به شرکت در آزمون مهارت را فراهم نماید.

تاریخ انتشار : یکشنبه- 12 شهریور 1396

جابجایی مکان پژوهشکده سیستم های مدیریت کیفیت و بازرسی و مرکز آزمون مهارت استاندارد

با توجه به انتقال مکان پژوهشکده سیستمهای مدیریت کیفیت و بازرسی از تهران به محل سازمان ملی استاندارد در کرج، به اطلاع می رساند آدرس و اطلاعات تماس مرکز آزمون مهارت این پژوهشکده به قرار زیر می باشد:
آدرس: کرج- سازمان ملی استاندارد- پژوهشکده شیمی و پترشیمی
تلفن تماس:9 -02632806031 داخلی 2786 و 2782
نمابر: 32822230-026
ایمیل: pt@qmsi.ir
وب سایت: www.pt.standard.ac.ir

تاریخ انتشار : چهارشنبه - 28 تیر 1396

جابجایی مکان پژوهشکده سیستم های مدیریت کیفیت و بازرسی و مرکز آزمون مهارت استاندارد

به اطلاع کلیه مراجعین و مشتریان محترم پژوهشکده سیستم های مدیریت کیفیت و بازرسی می رساند که مکان پژوهشکده از روز یکشنبه 96/05/01 به محل سازمان ملی استاندارد کرج منتقل می گردد. پیرو این جابجایی سایت پژوهشکده به ادرس www.QMSI.ir و سایت مرکز آزمون مهارت به آدرس pt.standard.ac.ir تا اطلاع ثانوی در دسترس نمی باشد و به سایت پژوهشگاه استاندارد منتقل خواهد شد.

تاریخ انتشار : دوشنبه-19 تیر 1396

توزیع گزارش نهایی آزمون مهارت خواص مکانیکی پلاستیکها- MFR

به اطلاع مشارکت کنندگان محترم در الگوی آزمون مهارت خواص مکانیکی پلاستیکها- MFR می رساند، گزارش نهایی این الگو از امروز از طریق سامانه مرکز آزمون مهارت توزیع شده است و مشارکت کنندگان می توانند با ورود به سامانه نسبت به دریافت گزارش اقدام نمایند. واحد ارتباط با مشتریان مرکز آزمون مهارت استاندارد (خانم علیپور داخلی 414)، آماده پاسخگویی به سوالات و نظرات مشارکت کنندگان می باشد.

تاریخ انتشار : دوشنبه-12 تیر 1396

توزیع اقلام آزمون مهارت میکروبیولوژی

به اطلاع مشارکت کنندگان در الگوی آزمون مهارت میکروبیولوژی می رساند که توزیع اقلام این آزمون طبق اعلام قبلی در تاریخ 96/04/11 از طریق پست انجام گرفت. این بسته پستی حاوی سه عدد ویال پودر لیوفیلیزه به همراه فاکتور دریافت هزینه است. طبق اعلام اداره پست انتظار می رود اقلام تا 96/4/14 به دست کلیه مشارکت کنندگان برسد. بنابراین چنانچه تا 96/04/15 اقلام آزمون مهارت دریافت نشد، خواهشمند است مراتب به اطلاع مرکز آزمون مهارت استاندارد- واحد ارتباط با مشتریان رسانده شود. برای اطلاع از جزییات بیشتر در مورد نحوه انجام آزمون و ارسال نتایج به دستورالعمل راهنمایی مراجعه گردد که از طریق سامانه این مرکز در اختیار مشارکت کنندگان قرار داده شده است. در صورت وجود هرگونه سوال یا ابهام، این مرکز آماده پاسخگویی به سوالات و نظرات مشارکت کنندگان (داخلی 414 – خانم نقره علیپور و داخلی 413- خانم شهرودی) خواهد بود.

تاریخ انتشار : سه شنبه - 9 خرداد 1396

نحوه پرداخت هزینه آزمون مهارت استاندارد

با توجه به تغییرات در فرایند گردش مالی پژوهشگاه استاندارد، روند پرداخت هزینه آزمون مهارت به شرح ذیل جهت استحضار ایفاد می گردد:

 1. پس از تایید درخواست شرکت در آزمون توسط مدیر سامانه، گزینه مشخصات مالی فعال شده و کاربر می‌بایستی مشخصات مربوط به کد اقتصادی و شناسه ملی را تکمیل نماید (در صورتی که قبلا این اطلاعات در هنگام ثبت نام در قسمت " اطلاعات تکمیلی " وارد نشده باشد).
 2. کاربر می‌تواند شناسه پرداخت را که توسط مدیر سامانه اختصاص داده می شود، از طریق گزینه "شناسه پرداخت" مشاهده نماید.
 3. مبلغ آزمون طی شناسه پرداخت ارائه شده به شماره شبا 550100004001057203014965 IR بانک مرکزی به نام تمرکز وجوه درآمد حاصل از خدمات پژوهشی و تحقیقاتی از طریق ساتنا، پایا و یا چکاوک واریز شود.
 4. فیش واریزی با کلیک بر گزینه هزینه آزمون و انتخاب "پرداخت از طریق واریز فیش" بارگذاری شود.
خواهشمند است در صورت سوال یا ابهام درخصوص نحوه پرداخت هزینه، با کارشناس ارتباط با مشتریان مرکز آزمون مهارت (سرکار خانم نقره علیپور به شماره تماس 8-44622025 داخلی 414) تماس حاصل گردد

تاریخ انتشار : شنبه- 16 بهمن 1395

اطلاعیه فروش اقلام باقیمانده آزمون مهارت

به اطلاع کلیه آزمایشگاههای فعال در حوزه های "غذایی- کشاورزی و سم شناسی" و "فرآورده های نفتی" می رساند در پی برگزاری آزمون مهارت اندازه گیری آفلاتوکسین و اکراتوکسین و همچنین آزمون مهارت فرآورده های نفتی- روغن موتور، اقلام باقیمانده این دو آزمون مهارت با مقدار تخصیص یافته و عدم قطعیت معین به شرح زیر به فروش می رسد. جهت اطلاع از مشخصات کامل قلم آزمون اندازه گیری آفلاتوکسین و اکراتوکسین بر روی کد PT-FA-94-01 و قلم آزمون مهارت فرآورده های نفتی- روغن موتور بر روی کد CH-03 کلیک نمایید.

ماتریکس اندازه ده ها مقدار تقریبی قیمت - ریال
آرد برنج 1. آفلاتوکسین B1
2. آفلاتوکسین B2
3. آفلاتوکسین G1
4. آفلاتوکسین G2
5.مجموع آفلاتوکسین
6. اکراتوکسین A
85 گرم 3،500،000
روغن موتور 1. چگالی در 15 درجه سلسیوس
2. گرانروی در 40 درجه سلسیوس
3. گرانروی در 100 درجه سلسیوس
4. شاخص گرانروی
5. نقطه اشتعال باز – کلیولند
6. نقطه ریزش
7. عدد قلیایی کل- TBN
8. رنگ ASTM
900میلی لیتر 2,412,500

در صورت تمایل به خرید اقلام، لطفا درخواست خرید مکتوب به همراه تصویر فیش واریزی به حساب شماره 2175449008006 بانک ملی شعبه استاندارد، بنام درآمد اختصاصی پژوهشگاه استاندارد ارسال فرمایید. تلفن تماس: 8-44622025 (مرکز آزمون مهارت داخلی 412 یا 410)

تاریخ انتشار : شنبه - 11 دی 1395

ارائه " تجربه مدیریتی ایجاد مرکز آزمون مهارت" به صورت سخنرانی، در چهاردهمین کنفرانس بین المللی مدیریت

پژوهشکده سیستم های مدیریت کیفیت و بازرسی با توجه به تجربیات ارزشمندی که در ایجاد مرکز آزمون مهارت استاندارد کسب کرده است، در راستای ارائه این تجربیات به سایر سازمان ها و همچنین تسهیم دانش کسب شده به علاقه مندان و پژوهشگران این حوزه، تلاش و کوشش فراوانی انجام داده است. از اینرو این تجربه را به دبیرخانه چهاردهمین کنفرانس بین المللی مدیریت ارسال کرد که توسط داوران محترم آن کنفرانس برای سخنرانی پذیرفته شد. این تجربه مدیریتی به صورت کارگاه آموزشی تحت عنوان" پایه ریزی و استقرار مرکز آزمون مهارت (PT) در ایران بر اساس الزامات استاندارد 17043 ISO/IEC" در بخش تجربیات مدیریتی چهاردهمین کنفرانس بین المللی مدیریت در تاریخ 6 تا 8 دی ماه 1395 در مرکز همایش های بین المللی برج میلاد به صورت سخنرانی ارائه گردید.

تاریخ انتشار : دوشنبه - 10 آبان 1395

اولین بازدید سرپرست محترم پژوهشگاه استاندارد – جناب آقا ی دکتر سرشتی- از پژوهشکده سیستم های مدیریت کیفیت و بازرسی و مرکز ملی آزمون مهارت استاندارد

جناب اقای دکتر حسن سرشتی ، سرپرست محترم پژوهشگاه استاندارد صبح روز شنبه 1395/08/08در نشست صمیمانه ای با کلیه کارکنان پژوهشکده سیستم های مدیریت کیفیت و بازرسی و مرکز ملی آزمون مهارت استاندارد شرکت نمودند. در این جلسه، سرپرست محترم پژوهشگاه استاندرد ضمن اظهار خرسندی از عملکرد پژوهشکده سیستم های مدیریت کیفیت و بازرسی، به جایگاه رفیع کارکنان به عنوان سرمایه های انسانی هر سازمان اشاره کردند و اظهار امیدواری کردند با توجه به پتانسیلهای موجود و برنامه جهانی شدن پژوهشگاه، با همدلی مدیران و همکاری همه کارکنان، شاهد رشد قابل توجه و مثال زدنی پژوهشگاه تا سال 2017 باشیم. برنامه پایانی این نشست، گزارشی از فعالیت های انجام شده پژوهشکده و گروههای فعال پژوهشی آن بود.

تاریخ انتشار : شنبه-8 آبان 1395

مراسم تکریم و معارفه سرپرست پژوهشگاه استاندارد برگزار شد

مراسم تجلیل ،تکریم و تودیع جهانبخش سنجابی شیرازی از سمت سرپرستی پژوشگاه استاندارد و معارفه حسن سرشتی به عنوان سرپرست جدید پژوهشگاه استاندارد، صبح روز سه شنبه، 4 مهرماه 1395 در سالن اجتماعات ساختمانِ ونک سازمان ملی استاندارد ایران برگزار شد. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پژوهشگاه استاندارد، مراسم تکریم و معارفه سرپرست پژوهشگاه استاندارد با حضور، رئیس، معاونان و مدیران سازمان ملی استاندارد ایران و جمعی از کارکنان و مدیران پژوهشگاه استاندارد در تهران برگزار شد. در ابتدای این مراسم جهانبخش سنجابی شیرازی از اقدامات و فعالیت های انجام شده در زمان سرپرستی وی در پژوهشگاه استاندارد سخن گفت. در ادامه، نیره پیروزبخت، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با تجلیل از اقدامات انجام شده در دوران جهانبخش سنجابی شیرازی، سیاست های کلی سازمان ملی استاندارد ایران را در حوزه های مختلف پژوهشی و اجرایی تشریح و برای سرپرست جدید پژوهشگاه استاندارد آرزوی موفقیت نمود. حسن سرشتی که پیش از این سوابق اجرایی نظیر ریاست انتشارات دانشگاه تهران و مقالات علمی بسیاری را به عنوان هیات علمی دانشگاه تهران در رزومه خود دارد، در این مراسم؛ ضمن اعلام آمادگی و برنامه ریزی برای تداوم روند رو به رشد پژوهشگاه؛ اصول، برنامه ها و مبانی خود، برای ادامه خدمت در پژوهشگاه استاندارد را به سمع و نظر حضار رساند. در پایان این مراسم با اهدا لوح از زحمات و تلاش های جهانبخش سنجابی شیرازی در پژوهشگاه استاندارد تقدیر شد.

تاریخ انتشار : دوشنبه - 12 مهر 1395

شروع ثبت نام الگوهای آزمون مهارت خواص مکانیکی پلاستیک ها

به اطلاع آزمایشگاه های فعال در صنایع شیمیایی،پتروشیمی و پلیمر می رساند، اطلاع رسانی و ثبت نام الگوهای آزمون مهارت خواص مکانیکی پلاستیک ها شامل 3 الگو با عناوین " خواص مکانیکی پلاستیک ها -کشش" ، " خواص مکانیکی پلاستیک ها – سختی Shore D " و " خواص مکانیکی پلاستیک ها -MRF" از تاریخ شنبه 17 مهر ماه سال جاری از طریق همین سایت انجام می شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر به زبانه الگوهای آزمون مهارت، بخش" خواص مکانیکی پلاستیک ها -کشش" و " خواص مکانیکی پلاستیک ها – سختی Shore D " و " خواص مکانیکی پلاستیک ها -MRF" در سایت مرکز مراجعه و اطلاعات الگو را ملاحظه فرمایید.
برای ثبت نام در الگوهای آزمون مهارت خواص مکانیکی پلاستیک ها، پس از بررسی اطلاعات الگو در همین صفحه، فرم ثبت نام را دانلود و تکمیل کرده، به همراه اطلاعات تکمیلی یا با مراجعه به سامانه (پورتال) مراحل ثبت نام را به صورت الکترونیکی انجام دهید یا به ایمیل مرکز آزمون مهارت استاندارد به ادرس PT@QMSI.ir ارسال فرمایید.

دانلود مستقیم فرم اطلاعات الگوی خواص فیزیکی پلاستیکها-سختی Shore D
دانلود مستقیم فرم اطلاعات الگوی خواص فیزیکی پلاستیکها- MFR
دانلود مستقیم فرم اطلاعات الگوی خواص مکانیکی پلاستیکها-کشش

تاریخ انتشار : شنبه - 12 تیر 1395

شرایط استفاده از تخفیف هزینه ثبت نام الگوهای آزمون مهارت روغن خوراکی و کالیبراسیون

به اطلاع آزمایشگاه های فعال و علاقه مند به شرکت در الگوهای آزمون مهارت استاندارد در 2 زمینه صنایع غذایی و کشاورزی (روغن خوراکی) و کالیبراسیون (ابعادی و دما) می رساند، مرکز آزمون مهارت برای افزایش انگیزه و رضایت آزمایشگاه های مشارکت کننده و کاهش هزینه ثبت نام الگوهای آزمون مهارت، تخفیف در نظر گرفته است. از این رو هر آزمایشگاهی که در 2 آزمون مهارت روغن و یا 2 آزمون مهارت کالیبراسیون به صورت همزمان ثبت نام کنند، از 10% تخفیف در ثبت نام هر آزمون بهره مند می شوند.

تاریخ انتشار : شنبه - 11 اردیبهشت 1395

برگزاری دوره آموزشی آشنایی با خواص فیزیکی و مکانیکی پلاستیکها (تئوری- عملی) با همکاری پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران

پیرو نتایج آزمون مهارت خواص فیزیکی و مکانیکی پلاستیکها- آزمون کشش، در سال 94 و در راستای ارتقاء سطح کیفی و بهبود عملکرد آزمایشگاه ها، این پژوهشکده با همکاری پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران، دوره آموزشی خواص فیزیکی- مکانیکی پلاستکها به صورت (تئوری- عملی) مورخ 29-28/ 95/02، برگزار می نماید. لذا بدینوسیله از کلیه مشارکت کنندگان آزمون مهارت فوق و سایر آزمایشگاه های مرتبط جهت شرکت در این دوره آموزشی دعوت بعمل می‌آید. شرکت در این دوره آموزشی، بویژه به مشارکت کنندگان آزمون مهارت سال 94، که در یک یا چند اندازه ده عملکرد مناسبی نداشته اند توصیه می شود. برای آزمایشگاه هایی که در آزمون مهارت خواص مکانیکی پلاستیکها- آزمون کشش سال 94 مشارکت نمودند 15% تخفیف ویژه و برای کارشناسان رسمی استاندارد 10% تخفیف لحاظ می گردد. بروشور دوره آموزشی جهت استحضار پیوست می باشد.

تاریخ انتشار : دوشنبه - 23 فروردین 1395

بازدید سرپرست محترم پژوهشگاه استاندارد از پژوهشکده سیستم های مدیریت کیفیت و بازرسی و مرکز ملی آزمون مهارت استاندارد

جناب اقای دکتر سنجابی ، سرپرست محترم پژوهشگاه استاندارد به همراه آقای مهندس وکیل الرعایا ، مشاور اجرایی محترم سرپرست پژوهشگاه استاندارد و مشاور رئیس محترم سازمان ملی استاندارد در حوزه ارتباط با صنعت و ساماندهي امور مربوط به انجمن ها و تشكل ها، صبح روز شنبه 1395/01/21در نشست صمیمانه ای با کلیه کارکنان پژوهشکده سیستم های مدیریت کیفیت و بازرسی و مرکز ملی آزمون مهارت استاندارد شرکت نمودند. در این جلسه، سرپرست محترم پژوهشگاه استاندرد ضمن قدردانی از رئیس و کارکنان پژوهشکده و همچنین دستاوردهای پژوهشکده در سال 1394 ، اهداف و برنامه های پژوهشگاه استاندارد در سال جدید را مطرح فرمودند و نقش و جایگاه پژوهشکده سیستم های مدیریت کیفیت و بازرسی را در پیشبرد هرچه بهتر این اهداف بیان کردند. نشست سرپرست محترم پژوهشگاه استاندارد با ریاست محترم پژوهشکده و مدیران گروه های ارزیابی انطباق، سیستم های مدیریت و ارتقا کالا و خدمات، اندازه شناسی و اوزان و همچنین مرکز آزمون مهارت استاندارد، برنامه پایانی این نشست بوده است که در این جلسه ضمن بررسی فرایندهای اجرایی در پژوهشکده ، دستاوردها و چالشهای پیش روی پروژه های جاری پژوهشکده به تفکیک توسط مدیران گروهها مطرح و رهنمودهای لازم از طرف سرپرست محترم پژوهشگاه ارائه شد.

تاریخ انتشار : چهارشنبه - 26 اسفند 1394

اطلاع رسانی تقویم PT برای اجرا در سال 95

تقویم آزمون های مهارت سال 95 مرکز آزمون مهارت استاندارد، از طریق همین سایت بارگذاری شد. آزمایشگاه های متقاضی مشارکت در این آزمون ها می توانند از اسفند سال 1394 از طریق ثبت اطلاعات خود در سامانه، به ادرس PT.standard.ac.ir/portal برای شرکت در این آزمون ها اعلام آمادگی کنند. بدیهی است اطلاعات تکمیلی هر الگو به تدریج در قالب فرم "اطلاعات الگو" از طریق همین سایت اطلاع رسانی خواهد شد و آزمایشگاه هایی که ثبت نام کرده اند می توانند پس از انتشار آن، مراحل ثبت نام را تکمیل و در الگوهای مورد نظر خود شرکت کنند.

همچنین برای توجه بیشتر به خواسته های آزمایشگاه ها، امکان طراحی و اجرای الگوهای آزمون مهارت در زمینه های پیشنهادی آزمایشگاه ها وجود دارد. لذا آزمایشگاه ها می توانند با اعلام اطلاعات: گروه آزمایشی، قلم PT و اندازه ده های مورد نظر خود، از طریق بخش "ارتباط با ما" در همین سایت، به آدرس pt.standard.ac.ir/contactUs ، تا 94/02/15 به مرکز آزمون مهارت استاندارد، الگو پیشنهاد کنند. مرکز پس از بررسی و امکان سنجی الگوهای پیشنهادی، تا جای ممکن نسبت به طراحی و اجرای این الگوها اقدام خواهد کرد. الگوهای پیشنهادی تایید شده، به تقویم PT افزوده و برای مشارکت عمومی آزمایشگاه ها اطلاع رسانی خواهد شد.

لینک مستقیم تقویم PT – سال 95
دانلود تقویم PT – سال 95

تاریخ انتشار : شنبه - 24 بهمن 1394

سخنرانی و ارائه شفاهی مقاله تحت عنوان"بررسی کیفیت عملکرد آزمایشگاه های سیم و کابل در آزمون مهارت" در دوازدهمین کنفرانس بین المللی صنایع به میزبانی دانشگاه خوارزمی

پس از برگزاری موفق آزمون مهارت "سیم و کابل" با توجه به عملکرد آزمایشگاه های مشارکت کننده و پژوهشهای انجام گرفته، مقاله ای تنظیم و در کنفرانس بین المللی صنایع به میزبانی دانشگاه خوارزمی ارائه و برای سخنرانی پذیرفته شد.

در این مقاله ضمن تشریح نحوه طراحی و اجرای آزمونهای مهارت و فعالیتهای مرتبط در "مرکز آزمون مهارت استاندارد" ، با اشاره به عملکرد آزمایشگاه های مشارکت کننده در الگوی " سیم و کابل" در اندازه ده "مقاومت الکتریکی هادی" مشخص شد، آزمایشگاه های تایید صلاحیت شده بر اساس استاندارد IRAN-ISO-IEC 17025 نتایج و عملکرد مطلوبتری نسبت به سایر مشارکت کنندگان بدست آوردند. دیگر عوامل موثر در کسب نتایج مطلوب نیز مناسب بودن ویژگی تجهیز، رعایت روش آزمون و برقراری شرایط محیطی آزمون (هم دمایی) است.

تاریخ انتشار : دوشنبه - 7 دی 1394

ارزیابی مرکز آزمون مهارت استاندارد بر اساس استاندارد ملی "ارزیابی انطباق-الزامات عمومی آزمون مهارت" به شماره 17043 ، توسط مرکز ملی تایید صلاحیت (IAS)

مرکز آزمون مهارت استاندارد، پس از استقرار و پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت بر اساس استاندارد INSO-ISO-IEC 17043 ، جهت دریافت گواهینامه در تاریخ 94/9/1 توسط مرکز ملی تایید صلاحیت ایران مورد ارزیابی قرار گرفت. نتیجه ارزیابی رضایت بخش بود.

تاریخ انتشار : یکشنبه - 15 آذر 1394

دعوت آزمایشگاهها به مشارکت

با توجه به فعالیت مرکز آزمون مهارت استاندارد و برگزاری چندین دوره آزمون مهارت، جهت تکمیل بانک اطلاعاتی آزمایشگاهها، از همه آزمایشگاههای مستقل آزمون، کالیبراسیون، آزمایشگاههای فعال در نهادها، موسسه ها و کارخانه های دولتی و خصوصی دعوت می شود از طریق پیوند ثبت نام آزمون مهارت استاندارد ، مشخصات خود را ثبت کنند و برای مشارکت در آزمونهای مهارت، همکاری در تهیه نمونه های لازم و انجام آزمونهای همگنی و پایداری را اعلام آمادگی نمایند.
خواهشمند است مراحل 5 گانه ثبت نام را طبق توضیحات هر مرحله و بطور کامل انجام دهید.
در موارد بروز اشکال یا ابهام با مراجعه به سند راهنمای هر مرحله در سامانه یا تماس تلفنی با کارشناس ارتباط با مشتریان مرکز آزمون مهارت استاندارد (داخلی 401 – 02144622025) یا ارسال ایمیل (رایانامه) به آدرس (pt@qmsi.ir) اقدام فرمایید.

تاریخ انتشار : یکشنبه - 24 آبان 1394

مراسم روز ملی کیفیت، 18 آبان

در مراسم روز ملی کیفیت، رییس سازمان ملی استاندارد ایران : " دغدغه مسئولان گم شدن مفهوم کیفیت است"
رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: یکی ازدغدغه های مسئولان ،گم شدن مفهوم کیفیت در ایران است و برای رسیدن به راهبرد ملی کیفیت ، به همکاری تمامی دستگاه های اجرایی نیاز داریم.
نیره پیروزبخت عصر دوشنبه در مراسم روز ملی کیفیت ایجاد رقابت بین واحدهای تولیدی، رونق فضای کسب و کار و ارتقای مستمر کیفیت کالا و خدمات در کشور را از مزیت های جایزه ملی کیفیت دانستند.
وی در سخنرانی خود در این مراسم خواستار توجه بیشتر به مقوله کیفیت و استاندارد در برنامه ششم توسعه شد و گفت: ارتقای کیفیت کالا و خدمات فقط وظیفه سازمان ملی استاندارد ایران محسوب نمی شود،بلکه همه سازمان ها و دستگاه های اجرایی باید در این زمینه با یکدیگر همکاری نزدیکی داشته باشند.
این مقام مسئول ، استاندارد و کیفیت را دو مقوله جدا از هم دانست و افزود :باید برای ارتقای هر یک از این دو موضوع ،برنامه ریزی های مناسبی را در دستور کار خود قرار دهیم.
رییس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به برگزاری دوازدهمین دوره اعطای جایزه ملی کیفیت گفت: برای ارزیابی کالا و خدمات ، انجمن ملی کیفیت و سازمان ملی استاندارد ایران یک مدلی را طراحی کرده اند تا بتوانیم کیفیت محصولات داخلی را براساس آن ارزیابی نمائیم.
پیروزبخت اظهار داشت: براساس اجرای سند راهبردی ملی کیفیت باید وظایف همه دستگاه های اجرایی مشخص شود تا بتوانیم تا پایان برنامه ششم این سند را در کشور اجرا کنیم.
وی تصریح کرد : جایزه ارزیابی کیفیت می تواند فضای مناسبی را برای کسب و کار فراهم کند و در این جهت ارزیابی های خوداظهاری بهبود کالاهای داخلی را به صورت مستمر فراهم خواهد کرد.
وی گفت : انتظار می رود در برنامه ششم توسعه کمک شود تا سازمان ملی استاندارد ایران و سایر دستگاه های اجرایی بتوانند بخشی از انتظارات مردم را در حوزه استانداردها و ارتقای کیفیت پاسخگو شوند.
وی تاکید کرد: شناخت نقاط ضعف و قوت با انجام خودارزیابی ها، ایجاد فضای مناسب برای استفاده از تجارب موفق، افزایش اعتماد عمومی به عملکردها و کالاهای داخلی و افزایش رضایتمندی مردم از مزیت های اعطای جایزه ملی کیفیت است.
لازم به ذکر است به گزارش دفتر روابط عمومی و ارتباطات بین الملل: در این مراسم جایزه تندیس برنزین به گروه صنعتی بارز ، تقدیرنامه اشتهار به کیفیت دوستاره به مخابرات اصفهان ، تقدیرنامه اشتهار به کیفیت یک ستاره به سیمان اصفهان ، گواهینامه اهتمام به کیفیت به فرآورده های نسوز آذرشهاب تبریز ، گواهینامه اهتمام به کیفیت به تعاونی تولید رنگ و رزین الوان ، گواهینامه اهتمام به کیفیت به شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران ، گواهینامه اهتمام به کیفیت به شهرداری منطقه 15 تهران و گواهینامه اهتمام به کیفیت به شهرداری منطقه 22 تهران اعطا شد

تاریخ انتشار : دوشنبه - 9 شهریور 1394

آغاز همکاری مشترک ایران و سوئیس در زمینه تایید صلاحیت


مرکز ملی تایید صلاحیت ایران در اواخر مرداد ماه، میزبان تیم اعزامی از نهاد اعتباردهی کشور سوئیس ( SAS ) بود.علیرضا خاکی فیروز ، رئیس مرکز ملی تایید صلاحیت ایران با اعلام این خبر گفت : پس از مکاتبه رسمی بین دو مرجع اعتباردهی سوئیس و جمهوری اسلامی ایران، تیم اعزامی از آن کشور به عنوان سفیران نهاد تایید صلاحیت آن کشور، وارد ایران شدند.
وی افزود: در نخستین روز از سفر هیات سوئیسی به جمهوری اسلامی ایران، نشست هایی با رییس و کارشناسان مرکز ملی تایید صلاحیت ایران برگزار شد که در این نشست ها بر برقراری، تحکیم و توسعه ارتباطات دو کشور تاکید و راهها و محورهای همکاری های دو جانبه و گسترش فعالیت ها بررسی شد.
رییس مرکز ملی تایید صلاحیت ایران با بیان اینکه انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دو کشور در دستور کار قرار گرفته است، اظهار داشت : شناخت و رفع موانع فنی و اداری برای تجارت مرتبط با حوزه تایید صلاحیت، سازماندهی، تبادل اطلاعات در زمینه خدمات تایید صلاحیت، همکاری در زمینه آموزش و توانمند سازی کارکنان، ارایه خدمات مشاوره ای برای عضویت و امضای موافقت نامه های لازم در سازمان های بین المللی، طرح ها و ارزیابی های مشترک، مبادله ارزیابان و سر ارزیابان در فعالیت های تایید صلاحیت از جمله مواردی است که در مفاد تفاهم نامه مورد توجه قرار دارد .
حضور ارزیابان NACI در تمامی برنامه های ارزیابی توسط مرجع اعتبار دهی سوئیس از سه شرکت SGS , Bio inspecta, QS Zurich از جمله هماهنگی ها و توافق های به عمل آمده در این سفر بوده است.

تاریخ انتشار : شنبه - 20 دی 1393

بازدید سرپرست محترم پژوهشگاه استاندارد از پژوهشکده سیستمهای مدیریت کیفیت و بازرسی

ساعت 8 بامداد شنبه 20 دیماه 1393 ، جناب آقای دکتر سنجابی، به صورت سرزده از پژوهشکده سیستمهای مدیریت کیفیت و بازرسی بازدید کردند و طی نشست صمیمانه ای با کلیه همکاران این پژوهشکده و فعالیت های پژوهشکده سیستم از نزدیک آشنا شدند. طی این جلسه ایشان ضمن تقدیر از ریاست، کارکنان و فعالیتهای انجام شده در این پژوهشکده لزوم توجه بیشتر به وضعیت منابع انسانی پژوهشکده و برگزاری آموزشهای مرتبط با پروژه های این پژوهشکده را مطرح فرمودند. همچنین خواستار مشارکت کارکنان پژوهشکده سیستم در موضوعات راهبردی پژوهشگاه ازجمله موارد ذیل شدند: 1-آیا مقتضی است پژوهشگاه مسولیتی در قبال آزمایشگاه های مرجع در کشور داشته باشد؟ در صورت جواب مثبت، نحوه مدیریت این شبکه آزمایشگاه های مرجع چگونه باشد؟ 2-با در نظر گرفتن لزوم دریافت مجوز از سازمانهای بالادستی، حفظ منافع پژوهشگاه و نقش راهبردی آن در کشور، بستری برای تسری دادن فعالیتهای پژوهشگاه در سطح کشور پیشنهاد شود. جناب دکتر سنجابی همچنین پیشنهاد "بررسی تاثیر شرایط اقلیمی بر استانداردهای ملی" را مطرح فرموده و خواستار ارایه پیشنهادات تکمیلی از سوی همکاران پژوهشکده شدند.

تاریخ انتشار : شنبه - ۶ دی ۱۳۹۳

انتصاب جناب آقای دکتر جهانبخش سنجابی شیرازی به عنوان سرپرست پژوهشگاه استاندارد

طی ابلاغی از سوی مهندس نیره پیروزبخت، رییس سازمان ملی استاندارد ایران، دکتر جهانبخش سنجابی شیرازی به عنوان سرپرست پژوهشگاه استاندارد منصوب شد. گفتنی است پیش از این دکتر رحمت ستوده قره باغ، رییس پژوهشگاه استاندارد بود. همچنین ، دکتر انوشه رحمانی، رئیس پژوهشکده سیستمهای کیفیت و بازرسی ، به سمت سرپرستی معاونت پژوهشی پژوهشگاه استاندارد منصوب شدند.

تاریخ انتشار : شنبه - 22شهریور 1393

گزارش تحلیلی آزمون مهارت سیم و کابل

اینک که با یاری خداوند و تلاش پیگیر یکساله همکاران و همراهی صمیمانه مشاوران و متخصصین "مرکز آزمون مهارت استاندارد" به عنوان یک نهاد مستقل و ملی برای برگزاری آزمون های مهارت آزمایشگاه های آزمون و کالیبراسیون، با استقرار استاندارد ISO/IEC 17043 از تیرماه 1393 تاسیس گشته است، نخستین آزمون مهارت (PT) برای آزمایشگاه های پیشگام صنعت سیم و کابل کشور برگزار شد و فایل گزارش نهایی تحلیلی آن با حفظ اصول رازداری و تنها درج کد انحصاری آزمایشگاه ها، به عنوان اولین گزارش تحلیلی مرکز آزمون مهارت از طریق قابل دسترس می باشد.برای دریافت فایل گزارش تحلیلی مذکور به بخش "الگوی صنایع برق و الکترونیک : سیم و کابل" مراجعه نمایید.

تاریخ انتشار : چهار شنبه - 22مرداد 1393

برگزاری همایش " آشنایی با آزمون مهارت" توسط پژوهشکده سیستم های مدیریت کیفیت و بازرسی ( مرکز آزمون مهارت)

با شروع کار " مرکز آزمون مهارت استاندارد" در محل پژوهشکده سیستم های مدیریت کیفیت و بازرسی پژوهشگاه استاندارد، همایش "آشنایی با آزمون مهارت" در تاریخ 02/04/1393 در محل آمفی تئاتر اداره کل استاندارد استان تهران برگزار شد. در این همایش که با حضور جمعی از مدیران کل سازمان ملی استاندارد، پژوهشگاه استاندارد و آزمایشگاه های دارای گواهی 17025 و یا تاییدیه آزمایشگاه همکار بر اساس الزامات NACI P13 تشکیل گردید، در ابتدا سرکار خانم دکتر رحمانی رئیس پژوهشکده سیستم های مدیریت کیفیت و بازرسی ، به معرفی مرکز آزمون مهارت پرداختند و تشکیل این مرکز را حاصل کار یک ساله از تیرماه 92 تا تیر ماه 93 بر اساس استقرار سیستم کیفیت بر مبنای الزامات ISO/IEC 17043 در این مرکز بیان کردند. سپس جناب آقای مهندس بیات مدیر کل اداره کل استاندارد استان تهران به اهمیت تاییدیه های ارزیابی انطباق در آزمایشگاه ها اشاره نمودند. همچنین مباحثی چون آشنایی با مراکز برگزار کننده آزمون مهارت بین المللی، الزامات کیفی و فنی استاندارد بین المللی ISO/IEC 17043، برنامه های مرکز آزمون مهارت استاندارد و نحوه تحلیل عملکرد شرکت کنندگان با ارائه مثال های عملی توسط مدیران و مشاورین مرکز آزمون مهارت استاندارد مطرح شد و در ادامه با اهدای لوح تقدیر از مشاورین و افرادی که در یک سال گذشته در ایجاد مرکز آزمون مهارت استاندارد همکاری داشته اند تقدیر و تشکر به عمل آمد. شرح گزارش کامل همایش به همراه فایل های سخنرانی ها در همین سایت، در قسمت" منابع بیشتر برای مطالعه" در دسترس قرار دارد.

پیوندها
آدرس
آدرس پژوهشکده: کرج، میدان استاندارد، سازمان ملی استاندارد ایران ، پژوهشکده ارزیابی کیفیت و سامانه های مدیریت
تلفن مستقیم: 3286113 (026)
تلفن غیر مستقیم: 9 -32806031(026) ، داخلی 2701
فاکس: 32861210 (026)
آدرس مرکز آزمون مهارت: کرج، میدان استاندارد، سازمان ملی استاندارد ایران، پژوهشکده ارزیابی کیفیت و سامانه های مدیریت، مرکز آزمون مهارت استاندارد
تلفن مستقیم:32861231 (026)، 32803892 (026)
تلفن غیر مستقیم: 9 -32806031(026) ، داخلی 2786
فاکس: 32861210 (026)
pt@standard.ac.ir

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به پژوهشکده ارزیابی کیفیت و سامانه های مدیریت می باشد