یکشنبه 31 تیر 1403

تاریخ انتشار : چهارشنبه- 26 آبان 1395

ایزو بهروه وری انرژی را موضوع آخرین شماره ایزو فوکوس قرار داده و کارزاری برای آینده ای پایدار ترتیب داده است

به گزارش کارشناسان در آخرین شماره ایزو فوکوس، بهره وری انرژی «اولین سوخت» در سیستم انرژی جهانی است.
به گزارش آژانس بین المللی انرژی (IEA)، بهره برداری از سرمایه گذاری های بادوام اقتصادی بهره وری انرژی می تواند سبب تخصیص کارآمدتر منابع در اقتصاد جهانی شود، با این پتانسیل که تولید انباشته های اقتصادی تا سال 2035 به 18 تریلیون دلار آمریکا برسد. علاوه بر کمک به رشد اقتصادی، این امر منجر به کاهش هزینه ها نیز می شود. مطالعه اخیری که توسط انجمن اقلیم شناسی انجام شده است نشان داد که بهره وری انرژی تا سال 2030 مبلغ 2.5 تریلیون دلار آمریکا از هزینه های کلی کربن زدایی کردن می کاهد.
به گفته برایان مادروی، رئیس بهره وری انرژی در IEA، استانداردها به ما کمک می کنند تا با اجرای بهره وری انرژی در مقابل تغییرات اقلیمی مقاومت نماییم.
چرا به بهره وری انرژی نیازمندیم
این هفته، همزمان با انتشار آخرین شماره ایزوفوکوس، و کنفرانس تغییرات اقلیمی مراکش (COP22)، ایزو کارزاری را در رسانه های اجتماعی راه اندازی کرده است تا تأکیدی بر اهمیت حضور استانداردهای بهره وری انرژی در جای جای دنیا باشد.
منبع: ایزو
مترجم: مریم صالحی

تاریخ انتشار : چهارشنبه- 19 آبان 1395

انتصاب جدید در سازمان ملی استاندارد ایران

به گزارش دفتر روابط عمومی و ارتباطات بین الملل ، با ابلاغی از سوی مهندس نیره پیروزبخت ، رییس سازمان ملی استاندارد ایران ، غلامرضا امینی به عنوان مدیرکل دفتر نظارت بر استاندارد صنایع غذایی ، آرایشی ، بهداشتی و حلال منصوب شد.

تاریخ انتشار : شنبه- 8 آبان 1395

مراسم تکریم و معارفه سرپرست پژوهشگاه استاندارد برگزار شد

مراسم تجلیل ،تکریم و تودیع جهانبخش سنجابی شیرازی از سمت سرپرستی پژوشگاه استاندارد و معارفه حسن سرشتی به عنوان سرپرست جدید پژوهشگاه استاندارد، صبح روز سه شنبه، 4 مهرماه 1395 در سالن اجتماعات ساختمانِ ونک سازمان ملی استاندارد ایران برگزار شد. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پژوهشگاه استاندارد، مراسم تکریم و معارفه سرپرست پژوهشگاه استاندارد با حضور، رئیس، معاونان و مدیران سازمان ملی استاندارد ایران و جمعی از کارکنان و مدیران پژوهشگاه استاندارد در تهران برگزار شد. در ابتدای این مراسم جهانبخش سنجابی شیرازی از اقدامات و فعالیت های انجام شده در زمان سرپرستی وی در پژوهشگاه استاندارد سخن گفت. در ادامه، نیره پیروزبخت، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با تجلیل از اقدامات انجام شده در دوران جهانبخش سنجابی شیرازی، سیاست های کلی سازمان ملی استاندارد ایران را در حوزه های مختلف پژوهشی و اجرایی تشریح و برای سرپرست جدید پژوهشگاه استاندارد آرزوی موفقیت نمود. حسن سرشتی که پیش از این سوابق اجرایی نظیر ریاست انتشارات دانشگاه تهران و مقالات علمی بسیاری را به عنوان هیات علمی دانشگاه تهران در رزومه خود دارد، در این مراسم؛ ضمن اعلام آمادگی و برنامه ریزی برای تداوم روند رو به رشد پژوهشگاه؛ اصول، برنامه ها و مبانی خود، برای ادامه خدمت در پژوهشگاه استاندارد را به سمع و نظر حضار رساند. در پایان این مراسم با اهدا لوح از زحمات و تلاش های جهانبخش سنجابی شیرازی در پژوهشگاه استاندارد تقدیر شد.

تاریخ انتشار : یک شنبه - 21 دی 1393

مراسم تکریم و تجلیل از زحمات رحمت ستوده قره باغ رییس سابق و معارفه جهانبخش سنجابی شیرازی، سرپرست جدید پژوهشگاه استاندارد برگزار شد.

مراسم تکریم و تجلیل از زحمات رحمت ستوده قره باغ رییس سابق و معارفه جهانبخش سنجابی شیرازی، سرپرست جدید پژوهشگاه استاندارد با حضور رییس، معاونان، مشاوران و مدیران کل سازمان ملی استاندارد ایران، مدیران و کارکنان پژوهشگاه استاندارد و پژوهشکده های مختلف، عصر یکشنبه 7 دی ماه، در سازمان ملی استاندارد ایران برگزار شد. به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل پژوهشگاه استاندارد در ابتدای این مراسم سید مجتبی سجادی، معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی پژوهشگاه استاندارد گفت: مدیریت همراه با تدبیر، پرهیز از اسراف، توجه به کرامت انسانی کارکنان و اهتمام در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی از ویژگی های قابل ذکر رییس سابق پژوهشگاه استاندارد می باشد. در ادامه این مراسم جواد فرهودی، عضو هیات امنای پژوهشگاه استاندارد و همچنین نظام الدین برزگری، مشاور معاون اجرایی رییس جمهور ضمن اشاره به صداقت، تخصص همراه با تعهد، نظم و ترتیب در کار، بهره گیری از توان نیروهای متخصص و آموزش را از جمله خصایص دکتر ستوده برشمردند و در خصوص فعالیت، عملکرد و دستاوردهای پژوهشگاه استاندارد در 4 سال گذشته مطالبی را بیان کردند. در این مراسم، رحمت ستوده قره باغ با اشاره به ارتقای رتبه پژوهشگاه استاندارد در بین سایر پژوهشگاههای کشور، این دستاورد را مرهون تلاش تمامی کارکنان پژوهشگاه دانست. وی برای جهانبخش سنجابی در ادامه این نهضت علمی آرزوی موفقیت کرد و خواستار همراهی بیش از پیش پژوهشگران و کارکنان پژوهشگاه با سرپرست جدید پژوهشگاه استاندارد شد. نیره پیروزبخت، رییس سازمان ملی استاندارد ایران نیز در این مراسم با تقدیر از فعالیت ها و خدمات ارزنده رحمت ستوده ، وی را منشا خیر و تحولات بیشماری در پژوهشگاه استاندارد دانست . وی با اشاره به توان علمی پژوهشگاه استاندارد، از جهانبخش سنجابی خواست تا در ادامه فعالیت های این پژوهشگاه از هیچ تلاشی دریغ نکند. در پایان مراسم ، جهانبخش سنجابی از خدمات رییس سابق پژوهشگاه استاندارد تقدیر کرد وگفت: فعالیت های بسیار مناسبی در این پژوهشگاه صورت گرفته و امیدوارم بتوانم ادامه دهنده راه رییس سابق پژوهشگاه باشم. وی در پایان افزود: ضمن حفظ و تقویت نقاط قوت موجود، بر کاهش ضعف ها و ارتقا جایگاه پژوهشگاه استاندارد همت خواهیم کرد.

تاریخ انتشار : سه شنبه - 29 مهرماه 1393

همکاری بین سازمان ملی استاندارد ایران و محیط زیست افزایش می یابد

نیره پیروزبخت ، رییس سازمان ملی استاندارد ایران روز شنبه 26 مهر در همایش استاندارد و محیط زیست گفت : دو مبحث استاندارد و محیط زیست فراتر از ملیت ها و کشورها رفته و دیگر به یک منطقه یا چند نوع کالا محدود نیست. وی افزود :عملکرد نادرست بشر، نظام طبیعت را دستخوش تحولات زیادی کرده که موجب به خطر افتادن حیات گونه های زیستی و جانوری شده است که اگر به همین روال پیش رود آینده خوبی برای محیط زیست و بشر دیده نخواهد شد. پیروزبخت ادامه داد: آلودگی هوا یکی از مهم ترین مسائلی است که امروزه بشر با آن روبه رو است و بررسی ها نشان می دهد دولت ها فرایند توسعه اقتصادی خود را به گونه ای برنامه ریزی می کنند که صدمات شدیدی به محیط زیست وارد می شود. وی تاکید کرد: قطعا در آینده ای نه چندان دور سازمان هایی می توانند به فعالیت خود ادامه دهند که علاوه بر اجرای وظایف خود به مسائل محیط زیستی نیز توجه کنند. وی گفت: موضوع ‌آب ،آسیب دیدگی و فرسایش خاک ، انرژی ، آلودگی هوا و خسارت تنوع زیستی از تهدیدهای اصلی و جدی در زندگی بشر کنونی است. پیروزبخت با اشاره به این که حفاظت از محیط زیست دارای سه مولفه است گفت: مقررات زیست محیطی، اصول اخلاق زیست محیطی در هر کشور و آموزش سه مولفه حاکم بر حفاظت از محیط زیست است که در مدت یک سال اخیر اقدامات خوبی در این سه حوزه صورت گرفته است. وی به نقش استاندارد در حفاظت از محیط زیست تاکید کرد و گفت: امروزه استاندارد تعریف و معانی قدیمی خود را از دست داده و فراتر از اصول اجتماعی قرار گرفته است و فقط در مورد کالاها صدق نمی کند بلکه در سال های اخیر شاهد تدوین استاندارد در زمینه حقوق بشر نیز بوده ایم. رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: سازمان بین المللی استاندارد (ایزو) در سال 1991 گروه مشورتی متشکل از نمایندگان 20 کشور جهان، 11 سازمان بین المللی و 100 متخصص مدیریت زیست محیطی را با هدف ایجاد رویکرد زیست محیطی، پیشگیری از آلودگی و بهبود شرایط محیط زیست ایجاد کرد. وی گفت: تا کنون 18 هزار و 500 استاندارد در سازمان بین المللی استاندارد تدوین شده است که 570 استاندارد آن در مورد محیط زیست است. گفتنی است : همایش استاندارد و محیط زیست دارای سه میزگرد تخصصی با عنوان استاندارد، ایمنی زیستی و محیط زیست است. برگزاری سه کارگاه با عنوان استاندارد سازی و بهینه سازی مصرف انرژی، کارآفرینی و بهره وری سبز و پدافند غیرعامل - استاندارد و محیط زیست از دیگر برنامه های این همایش است. این همایش با همکاری سازمان ملی استاندارد ایران، پژوهشگاه استاندارد ، پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار و سازمان حفاظت محیط زیست در مرکز همایش های بین المللی سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.

پیوندها
آدرس
آدرس پژوهشکده: کرج، میدان استاندارد، سازمان ملی استاندارد ایران ، پژوهشکده ارزیابی کیفیت و سامانه های مدیریت
تلفن مستقیم: 3286113 (026)
تلفن غیر مستقیم: 9 -32806031(026) ، داخلی 2701
فاکس: 32861210 (026)
آدرس مرکز آزمون مهارت: کرج، میدان استاندارد، سازمان ملی استاندارد ایران، پژوهشکده ارزیابی کیفیت و سامانه های مدیریت، مرکز آزمون مهارت استاندارد
تلفن مستقیم:32861231 (026)، 32803892 (026)
تلفن غیر مستقیم: 9 -32806031(026) ، داخلی 2786
فاکس: 32861210 (026)
pt@standard.ac.ir

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به پژوهشکده ارزیابی کیفیت و سامانه های مدیریت می باشد