یکشنبه 31 تیر 1403

از کجا شروع کنیم؟

اجرای الگو های آزمون مهارت برای افزایش توان فنی و کیفی آزمایشگاه ها یکی از الزامات استاندارد ISO/IEC 17025 جهت تضمین کیفیت نتایج آزمون/ کالیبراسیون است. آزمایشگاه های دارای استاندارد ISO 17025 ، آزمایشگاه های همکار استاندارد و سایر آزمایشگاه های که نیاز به شرکت در فضای رقابتی سالم برای ارزیابی عملکرد خود، در مقایسه با سایر آزمایشگاه های مشابه رادارند، می توانند با ثبت نام و شرکت در آزمون مهارت (Proficiency Test) ، عملکرد خود را محک بزنند.
آزمایشگاه های متقاضی شرکت در آزمون، باید ابتدا فرم ثبت نام را تکمیل کرده - در فرم، اطلاعات آزمایشگاه مطبوع و الگوی مورد درخواست را مشخص کرده - برای مرکز آزمون مهارت ارسال کنند. سپس نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام اقدام کنند. تکمیل ثبت نام منوط به گرفتن تائید ثبت نام ، از مسئول ارتباط با مشتریان مرکز است.

با پایان مهلت ثبت نام، فرایند تهیه و تحویل اقلام PT به شرکت کنندگان صورت می گیرد. شرکت کنندگان پس از دریافت و تصدیق اقلام، این موضوع را در فرم رسید نمونه ثبت و برای مرکز آزمون مهارت ارسال می کنند. شرکت کنندگان همزمان با دریافت نمونه مستندات راهنما برای نحوه جابجایی، نگهداری و آماده سازی نمونه، نحوه انجام آزمون و گزارش دهی نتایج را دریافت می کنند. ( برای اطلاع از جزئیات مراحل به زیر منوی "نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون" مراجعه نمایید)

قابل ذکر است، به زودی با ایجاد امکان تبادل اطلاعات از طریق سایت، شرکت کنندگان می توانند با ورود به سایت از طریق دریافت نام کاربری، رمز عبور و ایجاد پروفایل، وضعیت ارسال و دریافت نمونه و مراحل ارسال گزارشات خود را طی آزمون ردیابی کنند.

بدین ترتیب که کاربر ابتدا پس از ورود به سایت روی عبارت "ورود به سیستم" کلیک میکند، پنجره ثبت اطلاعات آزمایشگاه باز می شود و کاربر می تواند ضمن ثبت و ویرایش اطلاعات خود ، پس از تایید اطلاعات با کلیک روی عبارت "فرم آزمایشگاه" نسبت به تکمیل این فرم و ثبت آن در سامانه اقدام نماید. در فرم آزمایشگاه کاربر به صورت دستی به تکمیل گزینه ها می پردازد و در هر مرحله با ویرایش اطلاعات مراحل انجام آزمون، وضعیت خود را به روز می کند. پس از هر بار مراجعه و به روز کردن اطلاعات ، کاربر با انتخاب یکی از دکمه های انتهای فرم (دکمه "ثبت در سامانه" یا دکمه "چاپ فرم") می تواند مرحله ویرایش فرم را انجام دهد.

شرح مراحل بعد از ثبت نام درفلوچارت ارتباط با مشتریان آورده شده است، فایل آن به پیوست می باشد، جهت کسب اطلاعات بیشتر آن را دانلود و مطالعه نمایید .


لینک های مرتبط با این صفحه

پیوندها
آدرس
آدرس پژوهشکده: کرج، میدان استاندارد، سازمان ملی استاندارد ایران ، پژوهشکده ارزیابی کیفیت و سامانه های مدیریت
تلفن مستقیم: 3286113 (026)
تلفن غیر مستقیم: 9 -32806031(026) ، داخلی 2701
فاکس: 32861210 (026)
آدرس مرکز آزمون مهارت: کرج، میدان استاندارد، سازمان ملی استاندارد ایران، پژوهشکده ارزیابی کیفیت و سامانه های مدیریت، مرکز آزمون مهارت استاندارد
تلفن مستقیم:32861231 (026)، 32803892 (026)
تلفن غیر مستقیم: 9 -32806031(026) ، داخلی 2786
فاکس: 32861210 (026)
pt@standard.ac.ir

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به پژوهشکده ارزیابی کیفیت و سامانه های مدیریت می باشد